Tanımlama Teknolojileri Hakkında Bilgilendirme

Getir Perakende Lojistik A.Ş. (“Getir”) olarak, kullanıcıların mobil uygulama deneyimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelerini temin etmek için tanımlama teknolojileri kullanıyoruz.

Bu metin ile, bahsedilen teknolojiler vasıtasıyla hangi kişisel verileri topladığımız, bu kişisel verileri nasıl işlediğimiz ve haklarınız hakkında sizi bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Kişisel verilerinizin korunması ve işlenmesine ilişkin her türlü sorunuz için kisiselveriler@getir.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tanımlama teknolojileri nedir?

Tanımlama teknolojileri, Getir mobil uygulaması kullanıcılarının belirli hareketlerinin kayıt altına alınmasını sağlar. Tanımlama teknolojileri, uygulamaya giriş sağladığınız cihaz ID ile uygulamada gerçekleştirdiğiniz işlemleri eşleştirebilmemize imkan tanır.

Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla hangi kişisel veriler işlenir?

Tanımlama teknolojileri ile, cihaz ID, kullanıcı ID ve uygulama üzerinde gerçekleştirdiğiniz hareket/işlemlere (örneğin, mobil uygulamada tıkladığınız alanlar, sepete eklediğiniz ürünler) ilişkin kişisel verileriniz işlenir.

Ayrıca, uygulamaya giriş yapmadan/üyelik oluşturmadan önce adres bilgilerinizi doldurmanız ya da favori ürün eklemeniz durumunda bu bilgileriniz de işlenir. Mobil cihazınız aracılığıyla konum (lokasyon) bilgileriniz de işlenmektedir.

Hizmetlerimizden en uygun şekilde yararlanabilmeniz için analizler gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda yukarıda belirtilen verilerinizin analizi sonucunda elde edilen bilgileriniz de işlenmektedir.

Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla kişisel veriler nasıl toplanır?

Getir mobil uygulamasını üyelik oluşturarak veya üyelik oluşturmadan kullandığınız her iki durumda da tanımlama teknolojileri kullanılmaktadır. Üyelik oluşturmadan önce uygulamada gerçekleştirdiğiniz işlemler cihaz ID’niz ile eşleştirilmektedir. Üyelik oluşturmanız üzerine, üyelik sonrası gerçekleştirdiğiniz işlemler aynı cihaz ID için eşleştirilir.

Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla kişisel veriler, otomatik yöntemlerle toplanmaktadır.

Tanımlama teknolojileri niçin kullanılmaktadır?

Tanımlama teknolojilerini kullanma amaçlarımız aşağıdaki şekildedir:

Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla kişisel veri işlemenin hukuki sebebi nedir?

Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla toplanan kişisel verilerinizi, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5. maddesinde belirtilen hukuki sebeplere dayalı olarak işliyoruz. Aşağıda bu hukuki sebepleri belirttik:

Tanımlama teknolojileri vasıtasıyla elde edilen kişisel veriler başkalarına aktarılıyor mu?

Bazı tanımlama teknolojilerinin kullanımı için yurtiçi ve yurtdışındaki üçüncü taraf firmalardan hizmet alıyoruz. Bu kapsamda kişisel verilerinizi, üçüncü taraflardan ürün/hizmet desteği alınması, mobil uygulamamızın işleyişinin ve içeriğinin geliştirilmesi ve hizmetlerimizden en uygun şekilde yararlanabilmeniz için analizler gerçekleştirilmesi amaçlarıyla tedarikçiler ve iş ortaklarına aktarıyoruz.

Kişisel verilerinizle ilgili haklarınızı nasıl kullanabilirsiniz?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi, ilgili kişilerin (kişisel verileri işlenen gerçek kişilerin) haklarını düzenlemektedir. Bu maddede belirtilen haklarınızı kullanmak ve taleplerinizi Getir’e iletmek için aşağıdaki yöntemleri tercih edebilirsiniz:

  1. Sistemlerimizde kayıtlı e-posta adresinizi kullanarak, talebinizi kisiselveriler@getir.com mail adresine iletebilirsiniz.
  2. Taleplerinizi yazılı olarak, Etiler Mah. Tanburi Ali Efendi Sok. Maya Residences Sit. T Blok No:13/334 Beşiktaş/İstanbul adresine gönderebilirsiniz.
  3. Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de belirtilen diğer yöntemleri tercih edebilirsiniz.


Son Güncellenme Tarihi: 18/08/2020